Z nami tylko najlepsze analizy!

Miło nam poinformować, że nasze usługi można kupić w sklepie sklep.openin.pl, serdecznie zapraszamy. Obsługą sklepu zajmuje się ta sama firma co prowadzi analizy: firmy: Rootinnovation sp. z o.o.

 

Szanowni Państwo,

od 2017 roku prowadzimy analizy pierwiastkowe różnych wód oraz innych substancji. Niestety niepokoją nas wyniki badań które większości są rezultatem wtórnych zanieczyszczeń. Nie pokoi nas także niska świadomość społeczna problemów związanych z zanieczyszczeniem wody i mineralizacją.

Chcielibyśmy opracować szeroki raport - a do tego potrzeba was z całej Polski aby pokazać obraz wody jaka rzeczywiście płynie z kranu

chcemy odpowiedzieć praktycznie na kilka pytań takich jak:

Czy posiadanie instalacji wykonanej z miedzi jest bezpieczne (sprawdzamy czy ilość jonów miedzi i metali ciężkich dostarczonej przez instalacje nie jest za duża, wiemy że maksymalna norma jest 2mg/l, ale także wiemy że dawka referencyjna spożycia miedzi wynosi 1mg dziennie, tak wiec chcemy określić ile z wodą dostarczamy tych jonów, i nie chodzi o instalacje prawidłowo położona w których jakość wody została przebadana, ale chodzi o instalacje które są w użytku)

Czy stopień zawartości magnezu i wapnia wpływa na odbiór konsumencki

Czy polskie wody zaczynają mieć problemy z zawartością takich pierwiastków jak nikiel, antymon, arsen, stront, etc...

Czy można pić wodę z kranu i nie bać się pierwiastków w nich zawartych

 

I wiele innych pytań których Wy możecie zadać. Chcemy przeprowadzić te badania w sposób otwarty angażując społeczeństwo.

Jeżeli chcesz nam pomóc zapraszamy do ankiety < klikając tutaj>

Dziękujemy serdecznie,

zespół badawczy pierwiastki.eu

 

Informacje biologiczne o zastosowaniu Litu

Sole litowe są głównie stosowane jako leki psychiatryczne. Obejmuje to leczenie poważnych zaburzeń depresyjnych, które nie ulegają poprawie po zastosowaniu innych leków przeciwdepresyjnych oraz zaburzeń dwubiegunowych.[2] W tych schorzeniach zmniejsza ryzyko samobójstwa.[3] Lit jest przyjmowany doustnie.[2].

Czytaj więcej: Lit - Informacje zebrane

Bor - informacje zebrane

 Bor jest niezbędnym składnikiem pokarmowym roślin, wymaganym przede wszystkim do utrzymania integralności ścian komórek. Jednak wysokie stężenie gleby powyżej 1,0 ppm prowadzi do martwicy liści i wierzchołków liści, a także do słabego ogólnego wzrostu. Poziomy poniżej 0,8 ppm powodują te same objawy u roślin, które są szczególnie wrażliwe na bor w glebie. Prawie wszystkie rośliny, nawet te nieco tolerancyjne dla boru glebowego, wykażą przynajmniej pewne objawy toksyczności boru, gdy zawartość boru glebowego jest większa niż 1,8 ppm. Gdy zawartość ta przekracza 2,0 ppm, niewiele roślin będzie się dobrze rozwijało, a niektóre mogą uschnąć.[121][122][123]

Czytaj więcej: Bor - informacje zebrane