Z nami tylko najlepsze analizy!

Przygotowanie próbki wody

Przygotowanie próbki -dziecinie proste

Przed wysłaniem, prosimy o kontakt w celu ustalenia warunków oraz adresu dostarczenia próbki. Z naszego doświadczenia wiemy, że lepiej te informacje przekazywać indywidualnie. Próbkę można przesłać po opłaceniu analizy.

Pobranie wody jest rzeczą prostą, próbka powinna być reprezentatywna, to znaczy odpowiadać wodzie z ujęcia.

Standardowa próbka wody. Do naczynia szklanego wlewamy z kranu ok. 1000ml wody i z tego pobieramy 100ml, można także pobrać bezpośrednio ze strumienia wody. Ważne: - naczynie musi być czyste i wolne od zanieczyszczeń, najlepiej przepłukać tą samą wodą, co jest pobierana. Próbkę należy pobrać po spuszczeniu wody zalegającej w rurach. Naczynie powinno być mocno zakręcone i zabezpieczone przed stłuczeniem, wylaniem.

Dobór pojemnika na wodę- do badania potrzeba ok. 100ml wody, tj. ok. pół szklanki wody. Najlepiej zastosować szkło laboratoryjne (oferujemy wysyłkę takiego pojemnika), może być także mała butelka po wodzie mineralnej dokładnie opłukana. Naczynie musi być zabezpieczone do transportu i zamknięte. Naczynie nie może być wypełnione całkowicie musi istnieć przestrzeń pod korkiem. Pojemników nie zwracamy.

Płatność. Wszelkie analizy wykonujemy po dokonaniu płatności. Adres oraz numer rachunku przychodzi pocztą mailową po kontakcie telefonicznym.

Transport próbki leży w gestii zamawiającego- polecamy korzystanie z kuriera, bądź z Poczty Polskiej, nie odbieramy przesyłek z paczkomatów. Transport i termin zlecenia należy umówić telefonicznie. Możemy poprzez naszą sieć kontaktów zorganizować transport. Każdą próbkę traktujemy indywidualnie, dlatego potrzebujemy informacji o niej. Gdzie została pobrana i kontakt do osoby przez telefon, e-mail - dlatego zamówienie składamy poprzez kontakt z ustaleniem warunków.

Próbki po analizie - Próbek po analizie, ani opakowań nie zwracamy. Resztkę próbki przechowujemy jeszcze tydzień, jeżeli byłaby potrzeba wykonania dodatkowego oznaczenia. Po tym terminie próbki są niszczone zgodnie z procedurą opracowaną w ramach TQM. Próbki, które zostały wysłane, ale nie doszło do opłacenia - przechowujemy je przez 7 dni, następnie utylizujemy na koszt zamawiającego.

Czas analizy - maksymalny czas analizy wynosi 10 dni roboczych. W nagłych przypadkach możliwe jest wykonanie analizy w czasie 12godzin.

 

Zapraszamy do kontaktu

 

 

People image created by Pressfoto - Freepik.com