Z nami tylko najlepsze analizy!

weterynaria personalizowanaWeterynaria Personalizowana

(ang. personalised veterinary care).

   Na wzór medycyny personalizowanej możemy mówić o weterynarii personalizowanej. Medycyna personalizowana zakłada połączenie diagnostyki i terapii do określonej osoby - każdy jest inny. Czynniki, które różnicują osoby to: pochodzenie (różne DNA), predyspozycje, styl życia (aktywność), używki, odżywanie, flora bakteryjna, czynniki zewnętrzne i inne.

   Idąc przez analogię, weterynaria personalizowana zakłada dobieranie i dbanie o kondycję zwierzęcia indywidualnie. Na dzień dzisiejszy jeżeli rozpatrujemy zwierzęta to mamy dwa przypadki:

- dbanie o pojedyncze sztuki, opłacalne jedynie w przypadku zwierząt hodowlanych rasowych (z rodowodem), które są drogie (konie, psy, koty).

- dbanie o stado, jeżeli zwierzęta są zbliżone genetycznie oraz mają takie same warunki życia, wówczas możemy podchodzić do nich indywidualnie jako grupa. Zmienność osobnicza jest mała. Opłaca się stosowanie takiego podejścia w hodowli przemysłowo-rolniczej.

 

Analiza pierwiastków, umożliwia poznanie czy dostarczona woda ma wystarczającą ilość mikro, makro, ultraelementów potrzebnych do właściwego wzrostu organizmu. Niedobory oraz nadmiary można regulować poprzez zastosowanie różnych technik. Podejmując współprace z nami nie tylko otrzymasz informację, ale powiemy Ci co dalej zrobić. Dowiesz się, co zastosować, aby podwyższyć wydajność produkcyjną zwierząt. Naprawdę warto !!!