Z nami tylko najlepsze analizy!

PRZYPADKI:

Najwspanialszą rzeczą na świecie jest komuś pomóc, korzystając z doświadczenia, które nabywamy każdego dnia. Poniżej prezentujemy przypadki:

 

Konsument indywidualny 

Dom poniemiecki na wsi, własna studnia, hydrofor. Po analizie pierwiastkowej wody zanotowano duże stężenie ołowiu, jak na ten region. Stężenie było poniżej normy 10 μg/l dlatego woda była „ustawowo” zdatna do picia, nie mniej jednak mieszkańcy zdecydowali się nie narażać na długotrwale działania ołowiu. Po analizie technologicznej (badania studni, badania wody doprowadzonej do domu, badania wody w kranie) została zarekomendowane nowe przyłącze, które rozwiązało całkowicie problem. Wystąpiło w tym przypadku wtórne zanieczyszczenie wody. (2017)

 Konsument indywidualny

Dom nowo wybudowany, instalacja miedziana. Po analizie pierwiastkowej okazało się, że stężenie miedzi w wodzie po nocy przewyższa o 10% normę (2mg/l), woda odstana. Przy założeniu spożycia takiej wody 1 litra przekraczamy już o 10% dzienne zapotrzebowanie osoby dorosłej (RWS=1mg). W związku z tym, że w domu znajdują się dzieci oraz wystawienie na wodę jest przez długi czas, udało się znaleźć proste rozwiązanie, jakim jest trójnik za licznikiem oraz doprowadzenie wody zimnej do kuchni za pomocą przewodów z PEX. Komentując ten przypadek zdajemy sobie sprawę, że woda w rurach była odstana oraz mogła jeszcze się nie wytworzyć ochronna warstwa tlenku miedzi, zdajemy sobie sprawę, że miedź także jest pierwiastkiem potrzebnym, niezbędnym w niektórych procesach- dużo publikacji w internecie. Ale podjęta analiza „na zdrowy rozum”, która pokazuje, że łatwo przekroczyć dzienne zapotrzebowanie na ten pierwiastek pijąc 4 szklanki w przypadku osoby dorosłej, oraz, że pierwiastek ten zawarty jest także w żywności skłania do ograniczenia zawartości miedzi w ujęciu w kuchni. Rodzina jest zdrowa i zadowolona. (2017)

 
 Importer - firma

 Firma chciała sprowadzić większą partię filtrów do wody z Chin. Sprowadziła partię filtrów, dała do analizy wodę przed i po. Mimo, że filtry nie były dedykowane do usuwania pierwiastków z wody wykonaliśmy analizę. Okazało się, że są niestety zanieczyszczone metalami ciężkimi. Firma zmieniła dostawce, dzięki temu znalazła towar lepszej jakości. (2017)

 
 Producent roślin doniczkowych


Firma zajmuje się produkcją roślin doniczkowych. Po analizie wody stosowanej w ich uprawie stwierdziliśmy bardzo małą zawartość niektórych pierwiastków. Dopierając dodatki mineralne kompensujące niedobory udało się uzyskać lepszą produkcję około 10% oraz zwiększyć odporność roślin na wysychanie. Firma rocznie zwiększyła swój dochód o ponad 15 procent. (2017)

 
 Hodowca drobiu

Firma ma własne ujęcie wody, po analizie wody z ujęcia zaproponowaliśmy rozwiązania technologiczne. Rozwiązania te zwiększyły wydajności chowu do 20%. W tym przypadku doskonale widać, jak wiedza o własnej hodowli połączona z nowoczesnymi technologiami może dać konkretne efekty ekonomiczne. (2017)

 

Hodowca drobiu

Analiza wody pokazała bardzo niskie stężenie cynku, mimo stosowanego suplementu były wciąż problemy ze skorupkami w drugiej wazie nieśności niosek. Po zwiększeniu suplementacji cynku problem ten już nie występuje. Komentarz: mimo suplementacji minerałów występują problemy związane z ubogimi złożami wody. Trzeba wziąć pod uwagę, że stężenia pierwiastków zależą w organizmie zależą od siebie i nie należy zaburzać równowagi. (2017)

Producent - importer Obecnie furorę na rynku robi różowa Sól Himalajska, i inne sole np.: kala Namak. Zgłosiła się do nas jedna firma, która miała dostawce "jeszcze lepszej soli" niż himalajska. Po badaniach roztworu wodnego dla firmy zainteresowanej sporządziliśmy raport na temat możliwości zastosowania tej soli, zawartości pierwiastków. Z raportu wynikało „że nie jest tak różowo” i firma zdecydowała się nie wchodzić w ten biznes. (2017)
Konsument indywidualny Osoba z problemami skórnymi, która od dłuższego czasu nie mogła poradzić sobie z cerą twarzy. Osoba miała stwierdzoną alergie. Po analizie wody oraz rekomendacjach z naszej strony i konsultacji z dermatologiem, z którym współpracujemy udało się wyeliminować czynniki, które powodowały problemy. Skóra po 3 miesiącach, dzięki temu, że odżyła może być myta w normalnej wodzie.

 

 


A JAK TOBIE MOŻEMY POMÓC ?